بلاگ

بیسکویت رژیمی آرد چند غله ستاک

آیا بیسکویت چاق کننده است؟مصرف روزانه بیسکویت چقدر است؟

آیا بیسکویت چاق کننده است؟مصرف روزانه بیسکویت چقدر است؟

رژیم غذایی، کاهش وزن، لاغر کردن، خوش اندام شدن، استایل زیبا داشتن مساله ای است که همیشه متخصصان تغذیه و بسیاری از افرادی که به سلامتی خودشان اهمیت می دهند با آن دست به گریبان هستند.

سوالی که خود بنده و حتی بسیاری از عزیزان در خصوص مصرف بیسکویت دارند این است که آیا بیسکویت ها به ویژه بیسکویت های سبوس دار چاق کننده اند؟

 ابتدا بیسکویت را بشناسید سپس مروری داریم به رژیم شیر و بیسکویت سبوس دار ستاک، و سپس به مواد تشکیل دهنده بیسکویت که آیا در چاق شدن تاثیر دارد یا نه؟

تاریخچه بیسکویت

کلمه بیسکویت برگرفته از کلمه cuit در زبان فرانسه یا از کلمه biscoctus لاتین می‌باشد، ولی در اصل بیسکویت به معنای دو بار پخته شده و اساس پخت بیسکویت در دو مرحله می‌باشد.

در مرحله اول بیسکویت در فر داغ برای مدت زمان کوتاه در حد چند دقیقه برشته شده و بعد از خروج از فر داغ، مجدداً به فر خاموش و در حال خنک شدن برگردانیده می‌شود و بدین ترتیب بیسکویت خشک و قابل نگهداری در هوای آزاد می‌باشد.

 رژیم کاهش وزن و لاغری با شیر و بیسکویت

آیا تا به حال رژیم شیر و بیسکویت ساقه ستاک را امتحان کرده‌اید؟ رژیم شیر و بیسکویت ساقه ستاک از جمله رژیم‌های غذایی است که بسیاری از افراد از آن برای کاهش وزن استفاده می‌کنند. اما رعایت این رژیم غذایی مزایا و معایبی دارد که در ادامه این مقاله در مورد آن نکاتی مطرح می‌شود.

زمانی که در یک دوره کاهش وزن قرار می‌گیرید باید انرژی دریافتی کمتر از انرژی مورد نیاز بدنتان باشد. در این شرایط بدن برای تولید انرژی از چربی ذخیره شده در اندام‌ها استفاده می‌کند. رعایت رژیم‌های غذایی دربردارنده یک یا دو نوع ماده غذایی ممکن است باعث کاهش وزن شوند، اما بدن را با کمبود‌های فراوانی مواجه می‌کنند.

بیسکوییت ساقه ستاک
در هر ۱۰۰ گرم از بیسکویت‌های ساقه ستاک یا دایجستیو به طور متوسط ۴۵۶ کالری انرژی وجود دارد. قسمت اعظم این کالری را کربوهیدرات‌ها تشکیل می‌دهد. عاملی که باعث شده این نوع بیسکوییت بسیار مورد توجه قرار گیرد و طرفداران زیادی داشته باشد وجود سبوس و عصاره مالت بکار رفته در آن است.

وجود رژیم غذایی حاوی فیبر بالا، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان ایفا می‌کند. بیسکوییت‌های سبوس‌دار نسبت به بیسکوییت‌های معمولی که از آرد سفید تهیه می‌شوند احساس سیری طولانی‌تری در فرد ایجاد می‌کنند.

همچنین سبوس موجود درآن باعث پیشگیری از ریزش مو‌ها می‌شود. اما این بیسکوییت‌ها حاوی مقادیر بالایی چربی و شکر هستند که مصرف بی‌رویه آن‌ها باعث اضافه وزن می‌شود.

 

شیر

شیر می‌تواند در کاهش وزن مفید باشد. از نظر تئوری، کلسیم موجود در شیر باعث درهم شکستن چربی‌ها می‌شود و به این ترتیب به کاهش وزن کمک می‌کند.

اما واقعیت این است که شیر دارای خاصیت جادویی نیست. تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که در رژیم غذایی خود از شیر استفاده کرده‌اند نسبت به سایر رژیم گیرندگان وزن بیشتری از دست داده‌اند.

نوشیدن شیر، باعث استحکام استخوان‌ها، دندان‌ها و رشد و تقویت مو‌ها می‌شود. همچنین برای کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی که با نشانه‌های افسردگی، اختلالات خلقی، کمردرد و سردرد همراه است، نوشیدن شیر توصیه می‌شود.

علاوه بر این به دلیل وجود کلسیم فراوان، میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و میزان کلسترول خوب را افزایش می‌دهد.

 

رژیم بیسکویت ساقه ستاک چرا و چگونه؟


به منظور تنوع دادن به رژیم غذایی، پیروی از رژیم شیر و بیسکویت ساقه ستاک می‌تواند گزینه خوبی باشد. بخصوص زمان‌هایی که میل زیادی به مواد شیرین و پرکربوهیدرات دارید.

اما اگر بخواهید از آن برای طولانی مدت استفاده کنید، آسیب‌های فراوانی به بدنتان وارد می‌شود. برای اجرای این رژیم غذایی روزانه ۳ لیوان شیر و ۱۰ عدد ساقه ستاک در نظر گرفته شده است.

 

زمانی که احساس ضعف کردید خوردن ۲ یا ۳ عدد خرما بلامانع است. بیشتر از مقدار تعیین شده نباید مصرف شود و هیچ ماده غذایی دیگری هم مجاز نیست.

به طور متوسط نیم کیلو تا سه کیلو کاهش وزن در صورت رعایت دقیق این رژیم اتفاق می‌افتد. همچنین رژیم شیر و ساقه ستاک برای خروج از استپ هم مناسب است و بهتر است بیشتر از سه روز ادامه پیدا نکند.

 

در مجموع رعایت رژیم‌هایی مانند رژیم شیر و بیسکویت ساقه ستاک که ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها لازم را برای بدن فراهم نمی‌کنند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. رژیم غذایی متعادل باید شامل همه گروه‌های غذایی باشد تا بتواند تمام نیاز‌های بدن را تامین کند و منجر به کاهش وزن پایدار شود.

 

 
چاپ  ایمیل

تماس با ستاک

  • 02140335519
  • ایران - تهران - کیلومتر 25 اتوبان امام رضا(ع) ـ شهرک صنعتی خوارزمی ـ فاز2
 

ساعات پشتیبانی آنلاین 9 صبح تا 9 شب می باشد

ارتباط آنلاین
Close and go back to page